Aistė Smilgevičiūtė ir Skylė

Atrodo, kad per visą savo netrumpą gyvavimo laiką „Skylė“, iš pradžių be užburiančio Aistės Smilgevičiūtės vokalo, o vėliau pilnai atsiskleidžiant jo grožiui, kryptingai kūrė savo unikalią mitologiją. Ir darė jie tai pasitelkę visų pirma roko muzikos kalbą, nors į su niekuo nesupainiojamą paslaptingą muzikinį/poetinį eliksyrą pateko neabejotinai daugiau įvairių elementų. Nors atėjus Aistei „Skylės“ muzikoje akivaizdžiai padidėjo baltiškųjų mitologinių motyvų, grupė niekada negrojo „gryno“ folko. Vietoj to, jie organiškai įpina šias gijas į nuosavą sunkiai klasifikuojamą muzikinę istoriją, paversdami ją universaliu nesibaigiančiu sukūrimo mitu. Tiesa, tai, kad Skylė savo kūryboje tiria populiariajai muzikai kiek neįprastas gelmes, netrukdo jiems būti viena labiausiai žinomų ir mėgstamų lietuviškų grupių – daina „Baltas brolis“ Lietuvos nacionalinio radijo klausytojų išrinkta populiariausiu 2008-ųjų kūriniu, o ankstesni kasetiniai Skylės albumai yra perleidžiami CD formatu.

Jurij Dobriakov

Povandeninės kronikos - Jūržolių šokis

X
Povandeninės kronikos - Jūržolių šokis

Povandeninės kronikos - Baltas brolis

X
Povandeninės kronikos - Baltas brolis

Povandeninės kronikos - Teogonija

X
Povandeninės kronikos - Teogonija

Povandeninės kronikos - Šventaragis

X
Povandeninės kronikos - Šventaragis

Šokėja

X
Šokėja muzika: Rokas Radzevičius; žodžiai: Rimvydas Stankevičius

Strazdas (singlas) - Strazdas

X
Strazdas (singlas) - Strazdas

Biografija

 

Apie unikalų balsą turinčią žemaitę šalies žiniasklaida prabilo, kai Aistė, subūrusi roko grupę, dalyvavo festivalyje “Aukštaitija 93”. Jau kitais metais Vakarų Lietuvos muzikiniuose apdovanojimuose atlikėja pripažinta metų atradimu. Vėliau sekė pripažinimas Nacionaliniuose  konkursuose.

 


Klasikinės filologijos studijos Vilniaus Universitete paliko ryškų pėdsaką Aistės kūryboje. Muzikiniai ieškojimai nenutrūko. Roko muziką keitė etnodžiazas.


1997 m. įsiliejo į grupės “Skylė” kūrybinę veiklą, su kuria bendradarbiauja iki šiol. Aktyviai dalyvauja ne tik nacionaliniuose, bet ir tarptautiniuose festivaliuose (Lenkija, Vokietija, Portugalija).


1999 m. Aistė buvo pakviesta atstovauti Lietuvą Eurovizijos dainų konkurse Jeruzalėje, kur charakteringas atlikėjos vokalas buvo pastebėtas ir teigiamai įvertintas.

 

Nuo 2000 metų kuria vaidmenis miuzikluose (roko opera Jūratė ir Kastytis (2001), Žuviaganys (2003), Pranašas (2006), kt.). 2001 metais išrinkta Užupio Respublikos karaliene, įdainavo Užupio Respublikos himną. Pastaruoju metu vis aktyviau kviečiama dalyvauti įvairiuose muzikiniuose projektuose: pasaulio muzikos projekte „ZAP. Keturi elementai“ (2006), pasirodymuose su simfoniniu orkestru (2006), bei kt.  


Šiuo metu atlikėja rengiasi pristatyti naują konceptualios muzikos albumą, kuris žymės naujo kūrybinio etapo pradžią.