Sedula

1994 metais šešias dainininkes sujungęs ansamblis daugiausia dėmesio skiria vokalinei liaudies muzikai ir kūrybiškai jos interpretacijai bei postfolklorinei transformacijai, subtiliai pritariant kanklėmis, smuikais, skudučiais, būgneliais ir kitais instrumentais. „Sedulos“ interpretacijoms būdingas itin švelnus ir skaidrus, užburiamai vilnijantis moterų balsų skambesys. Ansamblis taip pat išsiskiria dailiais baltiškais kostiumais, atkurtais pagal XV-XVI a. pavyzdžius. Pastarąjį dešimtmetį pasirodę teminiai CD albumai - „Sedula: šiuolaikinis žvilgsnis į viduramžius“ (2003) bei „Kalėdų rytą saulė pražydo“ (2006, aranžuotės Audriaus Balsio) rodo, kad folkloras atlikėjoms yra ne muziejinė, bet gyva, kintanti ir aktuali vertybė. Kolektyvo iniciatorė ir vadovė Daiva Steponavičienė taip pat žinoma kaip postfolkloro atlikėja kūrybiniu vardu Rugiaveidė.

Ugnius Liogė

Kalėdų rytą saulė pražydo - Oi, dvarai, dvarai, leliumoj

X
Kalėdų rytą saulė pražydo - Oi, dvarai, dvarai, leliumoj

Kalėdų rytą saulė pražydo - Oi, tu, bitaite, lyliumoj

X
Kalėdų rytą saulė pražydo - Oi, tu, bitaite, lyliumoj

Kalėdų rytą saulė pražydo - Atvažuoj Kalėdos, do Kalėdzienė

X
Kalėdų rytą saulė pražydo - Atvažuoj Kalėdos, do Kalėdzienė

Biografija

Tai nedidelis kamerinis kolektyvas iš Vilniaus, atliekantis įvairių regionų foklorą ir postfolklorą. 1994 metais šešias dainininkes sujungęs ansamblis daugiausia dėmesio skiria vokalinei liaudies muzikai ir kūrybiškai jos interpretacijai, subtiliai pritariant kanklėmis, smuikais, skudučiais, būgneliais ir kitais instrumentais. "Sedulos" interpretacijoms būdingas itin švelnus, skaidrus moterų balsų skambesys, kuris užburiamai vilnija įvairuose festivaliuose ir koncertuose, radijo ir televizijos laidose. Ansamblis taip pat išsiskiria dailiais baltiškais kostiumais, atkurtais pagal XV-XVI a. pavyzdžius.

 

"Sedula" yra paruošusi keletą etninės muzikos programų, kuriose folkloras atsiskleidžia ne kaip muziejinė dokumentika, o kaip gyva, kintanti ir aktuali vertybė. Tai patvirtina ir pastarąjį dešimtmetį pasirodę teminiai CD albumai - "Sedula: šiuolaikinis žvilgsnis į viduramžius" su bukletu (2003), pagal kurį sukurtas ir dokumentinis filmas "Lioj, bajoroite" (aut. Vytautas Urbanavičius), bei "Kalėdų rytą saulė pražydo" (2006) su Audriaus Balsio aranžuotėmis. Kolektyvo iniciatorė ir vadovė Daiva Steponavičienė taip pat žinoma kaip postfolkloro atlikėja kūrybiniu vardu Rugiaveidė.

 

© Ugnius Liogė