Keisto folkloro grupė

„Keisto folkloro grupės“ santykis su autentiškomis liaudies dainomis yra švelnus ir lengvas, ansamblis į savo originalias aranžuotes įtraukia ne tik tradicinius lietuvių liaudies, bet ir indiškus instrumentus. Per savo istoriją „Keisto folkloro grupė“ yra įrašiusi 6 albumus, o gyvai grupė groja dažniausiai kamerinėje aplinkoje, ypatingomis progomis. Intymus kameriškumas suteikia klausytojams progą įsiklausyti į jų svajingas dainas, grynų balsų skambesį, galima žavėtis subtiliais tekstais, graudžia lyrika, šmaikščiu humoru bei egzistencine folkloro išmintimi. Tokios „anapusinės“ patirtys yra bene ryškiausias šios savitos grupės bruožas.

Ugnius Liogė

 

Už jūrų marių - Per naktatę šokau

X
Už jūrų marių - Per naktatę šokau

Už jūrų marių - A kas ty sadely skraidziaja?

X
Už jūrų marių - A kas ty sadely skraidziaja?

Už jūrų marių - Ašei misliau

X
Už jūrų marių - Ašei misliau

Už jūrų marių - Aušt ir aušružė

X
Už jūrų marių - Aušt ir aušružė

Už jūrų marių - Stuksi stuksi malatėlė

X
Už jūrų marių - Stuksi stuksi malatėlė

Biografija

Ansamblis „Keisto folkloro grupė“ įkurtas 1992 m., vadovas – Andrius Morkūnas. Šiuo metu grupėje yra 8 nariai, dainuojantys bei grojantys beveik visais lietuvių liaudies muzikos instrumentais. Grupė kuria folkloro improvizacijas, netradiciškai atliekamos lietuvių liaudies dainos paįvairinamos savos gamybos bei kitų tautų instrumentų skambesiu. Repertuare vyrauja ramios, skatinančios susimąstyti ir medituoti įvairių žanrų dainos. Visos dainos parenkamos kaip darni visuma, o ne tik dėl gražios melodijos ar nuostabaus teksto.


Grupė daug koncertuoja – rengia solinius koncertus, dalyvauja folkloro festivaliuose „Suklegos“, „Atataria lamzdžiai“ (Kaune), „Griežynė“, „Skamba skamba kankliai“ (Vilniuje), „Jau saulelė leidos“ (Šiauliuose), „Ėr pajauga žalė lėipa“ (Telšiuose) ir kt. Jų dainos skamba Lietuvos, Čekijos, JAV, Kanados, Prancūzijos ir kt. radijo bei televizijos laidose. 


Ansamblio dalyviai:

Kristina Berulienė – vokalas, barškantieji instrumentai;

Arūnas Berulis – vokalas, basetlė, barškantieji instrumentai;

Gvidas Kovėra – vokalas, dūdmaišis, okarinos, lumzdelis, didgeridoo, styginiai instrumentai; Rita Linkevičienė – vokalas;

Vytas Linkevičius – vokalas, dūdmaišis, lumzdeliai, ragelis, styginiai instrumentai;

Vilma Mačiulaitytė – vokalas, barškantieji instrumentai;

Rūta Morkūnienė – vokalas, kanklės, barškantieji instrumentai;

Andrius Morkūnas – vokalas, kanklės, cimbolai, smuikas, styginiai ir pučiamieji instrumentai.