Mindaugas Stumbras

Mindaugas Stumbras – naujosios kartos džiazo gitaristas, atliekantis bei kuriantis tiek džiazą, tiek šiuolaikinę muziką. Jis yra vienas perspektyviausių Lietuvos džiazo atlikėjų, kuris aktyviai dalyvauja Lietuvos ir užsienio džiazo scenose.

A New Beginning

X
A New Beginning

#Summervibes

X
#Summervibes

Biografija

Vidurinį išsilavinimą įgijęs Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijoje, muzikantas toliau tobulinosi ir 2019 metais Škotijos karališkoje konservatorijoje įgijo bakalauro laipsnį. Per kelis pastaruosius metus, M. Stumbras su savo muzika aplankė daugelį Europos šalių, grojo žinomuose džiazo klubuose ir aplankė žymius tarptautinius džiazo festivalius. 2018-ais jis išleido debiutinį albumą „Our Kingdom“, kuris buvo sėkmingai pristatytas ir įvertintas klausytojų ir muzikos kritikų. Jo įkurti kolektyvai yra tapę Vilnius Jazz Young Power (2015) ir Kaunas Jazz Competition (2020) laureatais. 2016-ais M. Stumbras užėmė pirmą vietą viename reikšmingiausiame Lietuvos gitaros konkurse „Gitarų Šėlsmas“, o jo sukurti ir įrašyti kūriniai 2018-ais ir 2020-ais metais buvo atrinkti į Lietuvos Džiazo Federacijos leidžiamą rinkinį „Jazz from Lithuania“.

M. Stumbras yra dalyvavęs daugelyje Lietuvos bei užsienio džiazo muzikos festivalių, tokiuose kaip: „Siena Jazz“ (Italija), „Eunic Jazz Festival“ (Vokietija), „Ato Jazz Festival“ (Bulgarija), „Jazz is Back“ (Kroatija), „Vilnius Mama Jazz“ (Lietuva), „Skopje Summer Fest“ (Makedonija), „Jantar Jazz Festival“ (Lenkija), „Kaunas Jazz“ (Lietuva) ir kt. Gitaristas yra grojęs ir įrašinėjęs su gerai žinomais muzikos virtuozais, tokiais kaip Seamus Blake, Kenny Wollesen, Tommy Smith, Luis Bonilla, Kenneth Dahl Knudsen, Fergus McCreadie, Dalius Naujokaitis, Michelangelo Scandroglio ir daugeliu kitų. Nuolat besitobulinantis gitaristas ir kompozitorius aktyviai koncertuoja su savo trio ir yra vienas iš žymios lietuvių džiazo grupės Brave Noises įkūrėjų. Atlikėjas yra kviečiamas groti su JM Jazz World Orchestra, yra dalyvavęs Tommy Smith‘o Youth Jazz Orchestra veikloje, kasmet vyksta į muzikines gastroles ir užsienio įrašų studijas. Daugelyje pasaulio šalių besilankantis atlikėjas jau yra koncertavęs Baltijos šalyse, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Vokietijoje, Italijoje, Serbijoje, Kroatijoje, Juodkalnijoje, Bulgarijoje, Vengrijoje ir kitose Europos vietose.

Nuolat kuriantį muzikantą įkvepia ne tik pasaulio virtuozų kūryba, bet ir stulbinantys gamtos vaizdai, potyriai, žmogaus kasdienybė bei globalūs socialiai reiškiniai. Gitaristas naujo skambesio ieško įvairiuose muzikos žanruose ir lieka ištikimas improvizacijos menui.