Kauno bigbendas

Profesionalus džiazo orkestras, meistriškai atliekantis ir orkestrinio džiazo klasiką, ir šiuolaikinio džiazo kompozicijas. Nuo pat susikūrimo (1991) iki savo mirties (2009) orkestrui vadovavo džiazo pianistas ir kompozitorius Romualdas Grabštas. Aktyviai dalyvaujantis šalies muzikiniame gyvenime orkestras linksta į eksperimentus ir garsėja įsimintinomis programomis, tokiomis kaip koncertai-akcijos "Džiazas prie..." (kai grodavo neįprastose vietose, pvz., prie Gariūnų turgavietės), "Džiazo pamokos" (kuriose dalyvauja teatro, cirko, pantomimos, kitų meno šakų atstovai) arba "Jazz & Breakdance Show" (bigbendo projektas su breiko šokėjais).

Jūratė Kučinskaitė

 

Kauno bigbendas, solo - Tomas Botyrius

X
Kauno bigbendas, solo - Tomas Botyrius

Biografija

Profesionalus džiazo orkestras, meistriškai atliekantis ir orkestrinio džiazo klasiką, ir šiuolaikinio džiazo kompozicijas. Nuo pat susikūrimo (1991) iki savo mirties (2009) orkestrui vadovavo džiazo pianistas ir kompozitorius Romualdas Grabštas.

Aktyviai dalyvaujantis šalies muzikiniame gyvenime orkestras linksta į eksperimentus ir garsėja įsimintinomis programomis, tokiomis kaip koncertai-akcijos "Džiazas prie..." (kai grodavo neįprastose vietose, pvz., prie Gariūnų turgavietės), "Džiazo pamokos" (kuriose dalyvauja teatro, cirko, pantomimos, kitų meno šakų atstovai) arba "Jazz & Breakdance Show" (bigbendo projektas su breiko šokėjais).

Bigbendo programas praturtina iškilūs Lietuvos džiazo solistai: Petras Vyšniauskas, Saulius Šiaučiulis, Valerijus Ramoška, Neda Malūnavičiūtė, Vytautas Labutis ir kiti. Bigbendas turi svarią tarptautinės partnerystės patirtį – muzikavo su Rogeriu Pontare (Švedija), Barbara Dennerlein (Vokietija), Danieliu Mesina (Argentina), Randy Breckeriu, Jiggsu Whighamu, Franku Mantoothu (JAV), Yukka Linkola, Eero Koivistoinenu (Suomija), Arkadijumi Šilkloperiu (Rusija), Brincku Johnsenu, Dagu Eilertsenu, Hansu Mathissenu (Norvegija), Henku Meutgeertu (Olandija) ir kt.

© Jūratė Kučinskaitė

info@kaunosantaka.lt

Tel.: 8 37 220385