Lietuvos radijo ir televizijos bigbendas

Lietuvos radijo ir televizijos bigbendas buvo vienas žymiausių bigbendų Lietuvos džiazo istorijoje. Jame visuomet grojo geriausi Lietuvos džiazo solistai - tokie kaip saksofonininkai Danielius Praspaliauskis ir Rimantas Brazaitis, trimitininkas Valerijus Ramoška, trombonininkas Skirmantas Sasnauskas, klavišininkas Dainius Pulauskas, būgnininkas Linas Būda ir kt. LRT vadovybės sprendimu bigbendas buvo išformuotas 2006 m.

Jūratė Kučinskaitė

Valerijus Ramoška & LRT bigbendas - Undecided

X
Valerijus Ramoška & LRT bigbendas - Undecided

Biografija

Lietuvos radijo ir televizijos bigbendas buvo vienas žymiausių bigbendų Lietuvos džiazo istorijoje. Susibūręs 1985 metais Lietuvos radijo ir televizijos orkestre, bigbendas įsitvirtino šalies muzikos gyvenime kaip savarankiškas kolektyvas, kūrybingas džiazo ir bigbendų klasikos bei šiuolaikinių džiazo korifėjų muzikos atlikėjas. Nuo 1991 metų bigbendui vadovavo kompozitorius ir džiazo gitaristas Jaroslavas Cechanovičius.

 

LRT bigbende visuomet grojo geriausi Lietuvos džiazo solistai - tokie kaip saksofonininkai Danielius Praspaliauskis ir Rimantas Brazaitis, trimitininkas Valerijus Ramoška, trombonininkas Skirmantas Sasnauskas, klavišininkas Dainius Pulauskas, būgnininkas Linas Būda ir kt.

 

LRT bigbendas bendradarbiavo su švedų džiazo meistru Bertilu Faltu, danų džiazo kompozitoriumi Andersu T. Andersenu, vokiečių džiazo kūrėju Ralfu Schrabbe, estų saksofoninku Lembitu Saarsalu bei kitais žinomais muzikais.

 

LRT vadovybės sprendimu bigbendas buvo išformuotas 2006 m.