IŠ ARTI 2015

  • 2015 m. lapkričio 10 d.

A2_Isarti_2015-1-02 (2).jpg
Festivalio programa
2015 m. lapkričio 20–27 d.

LAIKO TILTAI
Lapkričio 20 d. (penktadienį), 18 val.
Kauno valstybinėje filharmonijoje (E. Ožeškienės g. 12)

Kauno miesto simfoninio orkestro programa
Vyr. dirigentas Konstantinas Orbelianas (JAV-Armėnija), vadovas Algimantas Treikauskas
Philippe Graffin, smuikas (Prancūzija)
Robertas Šervenikas, dirigentas (Lietuva)

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis – Giedrius Kuprevičius. Simfoninė poema Dies irae (2015, premjera)
Dalia Kairaitytė. Lėtai rudenėjančio sodo inkrustacija (2015, premjera)
Peter Fribbins. Koncertas smuikui ir orkestrui (2015, premjera)
Ignas Juzokas. Kubai (2014)

Pertraukos metu vyks bendros Lietuvos ir Lenkijos menininkų objektų parodos Šnabždesiai V atidarymas. Dalyviai: Aušra Andziulytė, Aistė Juškevičiūtė, Audrius Šumskas, Gvidas Latakas, Gintautas Vaičys, Jolanta Galdikaitė, Ewa Pohlke, Wachowski Wiesław, Ania Dronska, Zygmund Dronski.
Koordinatorius - Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Gintautas Vaičys.

Simboliška, kad festivalio atidarymo misija suteikiama miesto kolektyvui – Kauno miesto simfoniniam orkestrui, kuris sėkmingai realizuoja ambicingus projektus, o už kompaktinę plokštelę „Virtuoso Rossini", įrašytą 2014 m. kartu su JAV tenoru Lawrence Brownlee, diriguojant Konstantinui Orbelianui,  buvo nominuotas „Grammy" apdovanojimui klasikinio vokalo kategorijoje. Koncerto pirmąjį „akordą“ sąlyginai būtų galima pavadinti „nuo Čiurlionio iki roko“.  Iki šiol niekada viešai neskambėjęs, tik eskizuose išlikęs paskutinis M. K. Čiurlionio kūrinys – simfoninė poema „Dies irae“ (1910), dedikuotas žmonai  Sofijai Kymantaitei-Čiurlionienei, bus savotiškas reveransas kompozitoriaus gimimo 140-osioms metinėms.  Sprendžiant iš telegrafiškai užrašyto natų teksto, kūrinys sukurtas per vieną dieną be jokių taisymų, nenurodant nei tempų, nei dinamikos, nei kur ir kokie instrumentai groja. Poemos tematinė medžiaga  paremta ankstesnių M. K. Čiurlionio kompozicijų ir keleto artimų pagal intonacijas „Dies irae“ giesmei lietuvių liaudies dainų temomis. Kompozitorius Giedrius Kuprevičius ėmėsi sunkios užduoties – iš rankraščio rekonstruoti šį kūrinį, pritaikant jį orkestro atlikimui. Pasak kompozitoriaus, filosofine ir kompozicine prasme tai giliausias ir novatoriškiausias M.K.Čiurlionio stambios formos kūrinys, kuris „dėl mums būdingo kuklumo savo kultūros atžvilgiu, iki šiol buvo nežinomas“.

Dalios Kairaitytės Lėtai rudenėjančio sodo inkrustacija sukurta nedidelės sudėties simfoniniam orkestrui, susitelkta į kamerinį orkestro skambesį. Kūrinio pavadinimas atliepia šiai kūrėjai artimas, iš gamtos peizažų ir emocinių jausenų kylančias inspiracijas.

Koncerte skambės kompozitoriaus, aktyvaus kamerinės muzikos propaguotojo, Londono kamerinės muzikos koncertų rengėjo Peterio Fribbinso Koncerto smuikui pasaulinė premjera. Kūrinį grieš žymus prancūzų smuikininkas Philippe‘as Graffinas, ne kartą „atradęs‘ bei atlikęs ir lietuvių autorių kūrinius. Debiutuojantis festivalyje jaunosios kartos autorius Ignas Juzokas savo kompozicijoje Kubai orkestrą „perderins“ į simfoninio roko skambesį.

Koncerto programą parengė dirigentas, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro muzikos vadovas Robertas Šervenikas, ypač vertinamas už aktyvią ir įvairialypę kūrybinę raišką – lietuvių kompozitorių simfoninių kūrinių premjeras bei įtaigias ir brandžias šiuolaikinės ir klasikinės muzikos interpretacijas.

Bilietų kaina: 3, 5 Eur; galioja „Sidabrinis“ koncertų abonementas
Nuolaidos šiam koncertui netaikomos!

TRIO
Lapkričio 22 d. (sekmadienį), 17 val.
Kauno valstybinės filharmonijos Mažojoje salėje (E. Ožeškienės g. 12)

Amael Piano Trio (Slovėnija):
Volodja Balžalorsky, smuikas
Damir Hamidullin, violončelė
Tatjana Ognjanović, fortepijonas

Kristina Vasiliauskaitė. Gamtos atspindžiai (2015, premjera)
Peter Kopač. Neizbežnost (2009)
Nenad Firšt. Something wild solo smuikui (1988)
Alfred Schnittke. Fortepijoninis trio (1985/1992)

FortVio (Lietuva):
Ingrida Rupaitė, smuikas
Povilas Jacunskas, violončelė
Indrė Baikštytė, fortepijonas

Anatolijus Šenderovas. Giesmė ir šokis smuikui, violončelei, fortepijonui (2015)
Vidmantas Bartulis. Trečiasis greitasis arba Glinkos ir Nemirovičiaus-Dančenkos kelionė traukiniu iš Sankt Peterburgo į Maskvą (2004; 2007 m. versija fortepijoniniam trio)
Eduardas Balsys. Habanera (iš kino filmo „Adomas nori būti žmogumi"), Anatolijaus Šenderovo aranžuotė
Lucijan Marija Škerjanc. Maestoso Lugubre (1935)

Koncerte muzikuos du fortepijoniniai trio, kurie interpretuos ir lietuvišką, ir slovėnišką muziką. Kartu tai – kultūrinio bendradarbiavimo ir mainų pavyzdys, nes ansamblis „FortVio“ slovėnų kvietimu jau griežė Liublianoje, o Kaune išgirsime „Amael Piano Trio“ iš Slovėnijos. Šiemet Liublianoje vykusios Pasaulio muzikos dienos, rengiamos Tarptautinės šiuolaikinės muzikos draugijos (The International Society for Contemporary Music – World Music Days), dar kartą patvirtino, kad greta šiuolaikiškų formų, žanrų bei sudėčių įvairovės savo aktualumo nepraranda klasikinės sudėties ansambliai – nuolat ieškantys naujos muzikos literatūros, novatoriškai „perskaitantys“ senąją. „Amael PianoTrio“ ansamblyje griežia trys talentingi atlikėjai,  rengiantys ir įvairias solines bei kamerines programas. Visi ansamblio nariai yra daugelio muzikos festivalių, koncertų ciklų svečiai, atskirai ir kartu išleidę kompaktines plošteles, padarę daugelį archyvinių radijo ir televizijos muzikos įrašų Europoje, JAV ir Azijoje.

Premjeros rubrikoje išgirsime Kristinos Vasiliauskaitės kūrinį Gamtos atspindžiai – autorė šįkart  „nėrė” ne į sakralines, o gamtos temas, pasakojamas instrumentais. Anot kompozitorės, „tai  bandymas perteikti  keturių  metų  laikų  grožį ir  žavesį bei padėkoti Aukščiausiajam už tai, kad juos visus keturis turime”.  

Ugningą ansamblio „FortVio“ temperamentą, polėkį ir šiam festivaliui tinkančią dvasią nusako pianistės Indrės Baikštytės žodžiai: „...Savo koncertuose kalbame, pasakojame ir grojame, kad muzika būtų artima, sudomintų, teiktų džiaugsmą“ (Meno pulsas, lrytas.lt, 2015-07-23). Ansamblis susibūrė 2006 metais, nuo tada aktyviai dalyvauja tarptautiniuose konkursuose ir festivaliuose: 2006 m. laimėta 1-oji vieta V tarptautiniame Stasio Vainiūno pianistų ir kamerinių ansamblių konkurse, 3-ioji - XIII tarptautiniame Johanneso Brahmso konkurse Pertšache prie Verterzės (Austrija), 2008 m. – 2-oji vieta bei dvi specialiosio premijos III tarptautiniame S.Tanejevo kamerinių ansamblių konkurse, dalyvauta tarptautiniuose festivaliuose „Kultūrų dialogas“ (Rusija), „Harmos ’06“ (Portugalija), koncertuota lietuvių bendruomenėms Norvegijoje, Danijoje.  2009 m. fortepijoninis trio „FortVio" tapo Auksinio disko laureatais (Lietuvos muzikų sųjungos apdovanojimas), o 2014m. pelnė Vyriausybės premiją. Festivalio klausytojai turės unikalią progą išgirsti „FortVio“, grojantį prancūzų meistrų styginiais instrumentais, kurių savininkas bei mecenatas yra p. Jonas Žiburkus.

Bilieto kaina 4 Eur

KULTŪRŲ DIALOGAI
Lapkričio 23 d. (pirmadienį),  18 val.
Kauno menininkų namuose
(V. Putvinskio g. 56)

Dalyvauja Kim San-ky (JAV), tenoras
Rokas Zubovas (Lietuva), fortepijonas

Programoje – lietuvių ir korėjiečių  kompozitorių muzika

Koncertas skirtas lietuvių ir korėjiečių kultūrų dialogui. Kim San-ky studijavo vokalą Australijos nacionaliniame universitete ir Curtis muzikos institute JAV. Jo repertuare – per 40 pagrindinių vaidmenų žymiausiuose JAV, Vokietijos, Austrijos, Belgijos, Olandijos, Suomijos, Šveicarijos, Portugalijos, Čekijos operos teatruose. Šiuo metu Kim San-ky yra vizituojantis Vytauto Didžiojo universiteto muzikos akademijos profesorius.

Pianistas Rokas Zubovas - Vytauto Didžiojo universiteto muzikos akademijos profesorius, novatoriškų  kultūrinių projektų autorius, M.K. Čiurlionio kūrybinio palikimo puoselėtojas: įrašė visus minėto autoriaus  kūrinius fortepijonui į 6 kompaktines plokšteles, skaitė pranešimus įvairiais M. K. Čiurlionio kūrybos tyrinėjimo klausimais konferencijose Lietuvoje, Estijoje ir Belgijoje. 2013 m. R. Zubovas sukūrė pagrindinį Čiurlionio vaidmenį meniniame filme ,,Laiškai Sofijai”.

Festivalio programoje greta girdėtų lietuviškų vokalinės muzikos pavyzdžių, mums neįprastų korėjietiškos muzikos intarpų savo koncertinį gyvenimą pradės kompozitorės Giedrės Dabulskienės vokalinė miniatiūra „Dūno“, specialiai sukurta šiam koncertui. Kultūrų dialogų vakaras – tai ne tik koncertas, bet ir pokalbis, pažintis su mums tolima Korėjos kultūra, profesionalaus ir liaudies muzikos menų sąveikomis, vaizduojamojo meno ir kulinarinio paveldo tradicijomis.

Bilieto kaina 3 Eur

KAMERINĖS MUZIKOS VITRINA
Lapkričio 24 d. (antradienį), 18 val.
Kauno valstybinės filharmonijos Mažojoje salėje
(E. Ožeškienės g. 12)

Haga Duo (Švedija):
Sareidah Hildebrand, fleita
Joakim Lundström, gitara

Andrea Tarrodi. Aprilsnö (2015)
Benjamin Staern. Opposing Dance (2013)
Emmy Lindström. Tintomara (2013)
Daniel Nelson. Naujas kūrinys (2015, premjera)
Zita Bružaitė. Novelette about you (2015, premjera)
Mirjam Tally. Against all four winds fleitai, gitarai ir violončelei (2015)

Kauno styginių kvartetas:
Karolina Beinarytė-Palekauskienė, I smuikas
Vilija Žilinskienė, II smuikas
Eglė Lapinskė, altas
Saulius Bartulis, violončelė

Raimundas Martinkėnas. Išsiauga pamariui ųžuolas (2010)
Algimantas Kubiliūnas. Miražai (2015, premjera)
Nomeda Valančiūtė. Soci malorum (2015, premjera)

Keletą pastarųjų metų festivalyje rengiami kamerinės muzikos koncertai, kuriuose „suartinami“ lietuvių ir užsienio kamerinės muzikos ansambliai. „Kamerinės muzikos vitrina“ – antroji šių metų programa, kurioje gros švedų šeimyninis duetas „Haga Duo“ ir Kauno styginių kvartetas. Kaip jau įprasta, kiekvienoje koncerto dalyje girdėsime ir naujų kūrinių premjeras.

Ansamblis „Haga Duo“ koncertinę veiklą pradėjo 2010 metais. Klausytojai greitai įvertino kolektyvo meninės saviraiškos originalumą, techninius įgūdžius, natūralią sceninę laikyseną, ansambliškumą,  tad nuo pirmųjų koncertų Švedijoje „Haga Duo“ tapo populiarus ir laukiamas. Pastaraisiais metais jis koncertavo Australijoje, JAV, Anglijoje, Danijoje, kitose šalyse. Dueto repertuare - žanrų ir stilių įvairovė, apimanti liaudies muzikos tradicijas (Argentinos tango, amerikiečių folkloras, Indijos raga ir Švedijos liaudies baladės), klasikinę bei šiuolaikinę muziką fleitai ir gitarai. Ypatingą dėmesį ansamblis skiria švedų kompozitorių kūrinių sklaidai (Benjamin Staern, Emmy Lindström, Mattias Lysell, Andrea Tarrodi ir kt). Kaune duetas atliks du naujus kūrinius: vidurinės kartos švedų kompozitoriaus Danielo Nelsono „Overcoming the monster“ ir Zitos Bružaitės „Novelette about you“ – „žodžiai, išsilieję garsų upe...“  

Kauno styginių kvartetas yra vienas svarbiausių muzikos ansamblių ir šiuolaikinės muzikos puoselėtojų Kaune, dažnas festivalio „Iš arti“ svečias, „paleidžiantis į gyvenimą“ naujus lietuvių kompozitorių kūrinius.  Per daugiau nei 30 gyvavimo metų ansamblis surengė virš 2000 koncertų visoje Lietuvoje, reprezentavo aukštą Lietuvos kamerinio muzikavimo kultūrą užsienyje (Suomijoje, Norvegijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Šveicarijoje, Čekijoje, Argentinoje, Čilėje, Danijoje, Ukrainoje). Greta įvairių apdovanojimų Kauno styginių kvartetui 2012 m. paskirta Lietuvos Respublikos Vyriausybės premija. Koncerto programoje kvartetas atliks kompozitorių Nomedos Valančiūtės ir Algimanto Kubiliūno naujausius kūrinių, o violončelininkas Saulius Bartulis talkins „Haga Duo“ ansambliui atliekant estų kompozitorės Mirjam Tally kompoziciją.

Bilieto kaina 4 Eur

KŪRYBINIO PORTRETO ESKIZAS
Lapkričio 25 d. (trečiadienį), 15 val.
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos muziejus
(K. Petrausko g. 31)

Dalyvauja kompozitorė Giedrė Dabulskienė, VDU Muzikos akademijos solinio dainavimo katedros studentai, Juozo Naujalio muzikos gimnazijos ir Kauno berniukų chorinio dainavimo mokyklos „Varpelis“ mokiniai, muzikologė Kristina Mikuličiūtė-Vaitkūnienė. Programoje – kompozitorės kamerinė ir chorinė muzika.

Jau ne pirmą kartą festivalio dėmesys skiriamas jauniesiems atlikėjams, jų  susitikimams „iš arti“ su šiuolaikine lietuviška muzika ir jos autoriais. Kaip ir kodėl, kada ir kur, kokių minčių įsiūbuotas muzikos autorius paima pieštuką, trintuką į rankas, o gal įjungia savo personalinį kompiuterį? – atsakymus į šiuos ir kitus, staiga į galvą šovusius klausimus, bus galima išgirsti popietėje „Kūrybinio portreto eskizas“, skirtoje kompozitorei Giedrei Dabulskienei. Kaune gyvenanti kūrėja kompozicijos meno pagrindus gavo Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje kompozitoriaus ir mokytojo Algirdo Briliaus dėka; vėliau studijavo kompoziciją Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje pas profesorių Bronių Kutavičių, šviesios atminties profesorių Julių Juzeliūną ir profesorių Osvaldą Balakauską. Įgijusi kompozicijos magistro laipsnį kūrė ne tik šiuolaikinę  akademinę muziką, bet ir muzikines temas lėlių teatro spektakliams, jaunimo menų sintezės renginiams, improvizuodavo šiuolaikinės elektroninės muzikos projektuose. Kompozitorė yra ne kartą minėjusi, kad labiausiai jai artimi kompozitoriai - W. A. Mozartas, estų minimalistinės muzikos kūrėjas Arvo Pärtas ir ,,įkvėpėjas bei mokytojas“ Bronius Kutavičius. Giedrės Dabulskienės kūryba kupina romantiškos dvasios,  švelnaus garsų „glostymo“.

Įėjimas laisvas

PREMJEROS SU STAIGMENA
Lapkričio 26 d. (ketvirtadienį), 18 val.
Kauno valstybinės filharmonijos Mažojoje salėje
(E. Ožeškienės g. 12)

Loreta Narvilaitė. Solitude (2015, premjera)
Jurgita Mieželytė. Solitaire (2015, premjera)
Vidmantas Bartulis. Voyage du Silence (2015, premjera), Die Niemandsrose (2008)
Albertas Navickas. Tu attends que la pluie cesse de tomber (2015, premjera)
Linas Rimša. In pairs (2015, premjera)

Stein Skjervold (Norvegija), baritonas
Eglė Andrejevaitė, fortepijonas
Robertas Beinaris, obojus
Mindaugas Bačkus, violončelė

Tai prancūziško dvelksmo kamerinės muzikos vakaras „su paslaptimi“. Programos sumanytojas  norvegų dainininkas Steinas Skjervoldas sako, kad vakaro meninę idėją inspiravo prancūzų rašytojo Paulo Eluardo knygos pavadinimas - „Mes dviese, ar aš vienas“ („Sommes-nous deux ou suis-je solitaire“, 1959). Lietuvių kompozitoriai buvo pakviesti prancūziškos literatūros „perskaitymams“, kurie vienaip ar kitaip įtakojo autorių muziką. Visos pjesės – tai lyriniai pasakojimai apie žmonių tarpusavio santykius, bendrystę ir vienišumą, meilę ir išsiskyrimus.

Dainininko Steino Skjervoldo kūrybinėje biografijoje – dalyvavimas Norvegijos nacionalinio operos teatro bei daugelio regioninių operos teatrų pastatymuose, daugybė rečitalių ir koncertų Norvegijoje bei užsienio šalyse. Atlikėjo repertuaras įvairuoja nuo bažnytinės muzikos bei operų arijų iki šiuolaikinių kompozicijų. Dainininką itin domina Lied ir dainos žanras: jis atliko beveik visus vokiškosios Lied tradicijos dainų ciklus, taip pat nemažai skandinaviškų, angliškų, prancūziškų ir rusiškų romansų bei dainų. Instrumentinis ansamblis, talkinantis dainininkui, suburtas specialiai šiam koncertui. Jame muzikuos klausytojams gerai žinomi atlikėjai: Robertas Beinaris – 2015 metų „Auksinio disko“ laureatas (Lietuvos muzikų sųjungos apdovanojimas), Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinio ansamblio „Musica Humana“ narys,  daugelio meninių iniciatyvų skleidėjas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas, daktaras; Eglė Andrejevaitė - įvairių tarptautinių pianistų konkursų Bukarešte, Romoje, Paryžiuje, Kijeve, Vilniuje laureatė, ypatingą dėmesį skirianti kamerinei muzikai, stažavusi Vokietijoje, koncertavusi festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje (Lenkijoje, Švedijoje, Prancūzijoje, JAV), šiuo metu dirbanti Vytauto Didžiojo universitete; violončelininkas Mindaugas Bačkus – daugelio tarptautinių konkursų, festivalių, meistriškumo kursų dalyvis, griežęs su pasaulinio lygio atlikėjais – pianistais Johnu O’Connoru bei Borisu Bermanu, gitaristu Eliotu Fisku, Tokyo bei Vermeer’io styginių kvartetais ir kt. Buvo kamerinio orkestro Kremerata Baltica narys, 2001 m. iškovojęs teisę griežti solo su Karališkojo koledžo simfoniniu orkestru (atliko S. Prokofjevo Simfoniją-koncertą violončelei ir orkestrui), daugelio meninių idėjų generatorius, nuo 2009 m. – Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas.

GALA KONCERTAS
Lapkričio 27 d. (penktadienį), 18 val.
Kauno valstybinėje filharmonijoje
(E. Ožeškienės g. 12)

Liepojos simfoninis gintarinio garso orkestras (Latvija)
Atvars Lakstīgala, vyriausiasis dirigentas (Latvija)
Dirigentas Mārtiņš Ozoliņš (Latvija)

Artur Kapp. Simfonija Nr. 2 (1955)
Jāzeps Mediņš. Gėlių valsas iš baleto „Meilės pergalė“ (1935)
Ādolfs Skulte. Choreografinė poema (1957)
Vidmantas Bartulis. Ilgo ilgo kelio pabaiga (2015, premjera)

Šių metų festivalio puošmena – Liepojos simfoninis gintarinio garso orkestras, pasižymintis darniu ir kokybišku muzikos skambesiu, aukštai vertinamas ne tik savo šalyje, bet ir užsienyje. Orkestro gimimas sutapo su Liepojos filharmonijos įsteigimu 1881 m. ir yra seniausias tokio pobūdžio kolektyvas Baltijos šalyse. Keičiantis orkestro sudėčiai, statusui, nuolat augo orkestro profesinis meistriškumas, atvedęs iki skambaus „gintarinio skambesio“ orkestro titulo. Po II-ojo Pasaulinio karo orkestrui vadovavo dirigentas Valdis Vikmanis, vėliau – Imants Resnis, nuo šių metų orkestro vyriausiasis dirigentas yra Atvaras Lakstīgala. Kolektyvas užima reikšmingą vietą Latvijos kultūriniame gyvenime, pelno aukščiausius nacionalinius muzikos ir įrašų apdovanojimus, 2010 m. jam buvo suteiktas nacionalinio orkestro statusas. Kasmet orkestras surengia beveik 100 koncertų, dalyvauja įvairiuose festivaliuose Latvijoje ir užsienyje, organizuoja klasikinės muzikos festivalius („Liepojos vasara“, Fortepijono žvaigždžių festivalis ir kt.). Finaliniame festivalio „Iš arti“ koncerte Liepojos simfoninis gintarinio garso orkestras interpretuos latvių, estų, lietuvių, kompozitorių kūrinius, brėžiančius įkvepiančios šokio stichijos ir romantinio skambesio kontūrus – mielus ir muzikos gurmano, ir smalsaus ištikimo simfoninės muzikos klausytojo ausiai.  Savo naują  opusą šiam orkestrui  Vidmantas Bartulis apibūdino taip: „Visada, kažkam baigiantis, tolumoje regi šviesos, ramybės ir trokštamos harmonijos oazę, kurioje tikiesi rasti sielos atgaivą..“

Bilietų kaina: 3, 5, 7 Eur; galioja „Auksinis“ koncertų abonementas

Bilietus į Kauno valstybinės filharmonijos koncertus galite įsigyti Filharmonijos ir visose „Tiketos“ kasose. Bilietus galite įsigyti „Tiketos“ kasose visoje Lietuvoje, taip pat internetu www.tiketa.lt Perkant bilietus „Tiketos“ sistemoje taikomas aptarnavimo mokestis. Bilietų rezervacija galima tik per „Tiketos“ sistemą.

Festivalio „Iš arti“ inf.

Nuorodos:
www.isarti.lt
www.kaunofilharmonija.lt
www.kmn.lt
www.kaunosimfoninis.lt
www.fortvio.lt
www.amaeltrio.com
www.hagaduo.com
www.koncertusale.lt
www.lso.lv/history
www.kaunokvartetas.lt
www.musicperformers.lt/Stein-Skjervold
www.andrejevaite.lt
www.muzikosidejos.lt
www.music.tcu.edu/san-ky-kim.asp
www.zubovas.lt
www.peterfribbins.co.uk
www.opera.lt/apie-teatra/dirigentai/dirigentai/robertas-servenikas