Muzikos komponavimo principai: teleologijos fenomenas

  • 2020 m. lapkričio 17 d.

uzsklanda3.jpg
20-toji tarptautinė muzikos teorijos konferencija

Muzikos komponavimo principai:
TELEOLOGIJOS FENOMENAS

Lapkričio 18–20 d., 2020
Vilnius, Lietuva

Konferencijos programa

Š. m. lapkričio 18–20 dienomis vyks jau 20-oji kompozicines aktualijas gvildenanti ir jas teoriniu lygmeniu tyrinėjanti tarptautinė konferencija „Muzikos komponavimo principai: TELEOLOGIJOS FENOMENAS“. Konferencijos nepažabojo ir neįprastos šiųmetinės sąlygos, nors ir privertė pakoreguoti jos įgyvendinimo pobūdį. Pirmą kartą konferencija bus realizuota virtualiu pavidalu. Nors tai nemenkas iššūkis jos organizatoriams, bet kartu ir puiki galimybė prisijungti dar didesnei, lokacinių barjerų nevaržomai auditorijai!

Šių metų tema rezonuoja su dažna procesualaus meno kūrėjo dilema – kokia kūrinio transformacija vyksta apibrėžto laiko perspektyvoje. Kitaip tariant, kokio tikslo (gr. telos) link orientuojama kūrinio medžiaga ir koks kelias pasirenkamas iki to tikslo įgyvendinimo. Šiais klausimais savo teorinėmis įžvalgomis dalinsis ir aktyvias diskusijas kels pranešėjai iš Lietuvos, JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados, Ispanijos, Austrijos, Serbijos, Ukrainos ir Lenkijos.

Konferencijos neatsiejama dalimi jau tapo Neatpažintų M. K. Čiurlionio muzikos ciklų koncertas, kuriuos lapkričio 18 d. 18:00 atliks prof. Jurgio Karnavičiaus studentai ir absolventai (Evelina Kuprytė, Kamilė Kaučikaitė, Karolina Tabero, Vincenzo De Martino, Bernardas Sokolovas, Lina Žutautaitė). Dar viena konferencijos tradicija – tai Muzikos lietuviškumo sambūrio PREMJEROS, reprezentuosiančios tokių kompozitorių kaip Ramūnas Motiekaitis, Mykolas Natalevičius, Marius Baranauskas, Jonas Jurkūnas, Artūras Mikoliūnas. Rimantas Janeliauskas kūrybinius polėkius. Juos lapkričio 19 d. 19:00 realizuos atlikėjai Karolina Juodelytė (vargonai), Artūras Mikoliūnas (kontrafagotas), Vytautas Oškinis (fleita), Kristupas Gikas (fleita). Koncertus, kaip ir pačią konferenciją, bus galima stebėti žemiau nurodytais kanalais.

Taigi visus, besidominčius kompozicijos ar kitų menų procesualumo klausimais, kviečiame jungtis ir aktyviai dalyvauti per ZOOM platformą, stebėti per LMTA TV ar Youtube kanalus:

ZOOM (konferencija) https://liedm.zoom.us/j/6429557045?pwd=VTcyZVkxQ3ZDd0Ixa3dQVXV0dTBqdz09

YOUTUBE

Neatpažintų M. K. Čiurlionio muzikos ciklai https://youtu.be/NkIQGaWLCmM

Muzikos lietuviškumo sambūrio PREMJEROS https://youtu.be/IjLk-Y20j0Q

LMTA TV https://tv.lmta.lt/

0