Festivalis „Gaida“ – geriausių Europos festivalių sąraše (vyksta publikos balsavimas)

  • 2019 m. birželio 13 d.

Europa išrinko geriausius šių metų kultūros ir meno festivalius – iš 715 festivalių, vykstančių senajame žemyne, buvo paskelbti ir aukščiausiai įvertinti 24 laureatai, tarp kurių pateko vienintelis festivalis iš Lietuvos ir trijų Baltijos šalių – „Gaida”. Europos festivalių asociacija (EFA) geriausių festivalių rinkimus rengia programos „Europa festivaliams, festivaliai Europai“ kontekste. Tarptautinis aktualiosios muzikos festivalis „Gaida“ į laureatų sąrašą pateko kartu su tokiais Europos festivaliais kaip „BBC Proms“ (Jungtinė Karalystė), „Prahos pavasaris“ (Čekija), „Ars Electronica“ (Austrija), „Dark Music Days“ (Islandija), „Maggio Musicale Fiorentino“ (Italija), Tarptautinis Bergeno festivalis ir kt.


Iki rugsėjo 25 d. kiekvienas gali palaikyti savo festivalį ir išrinkti publikos nugalėtoją, gavusį daugiausiai balsų (iš viso 1 balsas iš 1 el. pašto dėžutės). „Vilniaus festivaliai“ kviečia palaikyti vienintelį Lietuvos atstovą iš 24 laureatų sąrašo ir balsuoti už „Gaidą“.

Festivaliai laureatai bus apdovanoti specialioje ceremonijoje „Bozar“ menų centre Briuselyje rugsėjo 26 d. Iškilmių dalyvius sveikins Europos Komisijos kultūros komisaras Tiboras Navracsicsas, į renginį bus kviečiami laureatų šalių kultūros ministrai, miestų merai, Europos Parlamento nariai, renginį stebės tarptautinė žiniasklaida. Greta oficialių festivalių laureatų apdovanojimų bus teikiamas ir specialus prizas publikos balsavime dalyvavusiam entuziastui, kurį burtų keliu išrinks Europos Komisijos kultūros komisaras (daugiau apie balsavimo sąlygas čia).

Programa „Europa festivaliams, festivaliai Europai“ (EFFE) inicijuota Europos festivalių asociacijos ir remiama Europos Komisijos. Laureatus tarptautinė žiuri rinko iš 715 Europos festivalių, turinčių EFFE programos ženklą, tarsi kokybės sertifikatą, žymintį festivalio atvirumą pasauliui, kūrybinius ir bendruomeninius įsipareigojimus. Rinkdama laureatus tarptautinė komisija atsižvelgė ne tik į nepriekaištingą festivalių meninį skonį, bet ir į jų poveikį vietinei bei regioninei kultūros partnerysčių plėtrai.

LMIC inf.

0