Lietuvos muzika mugėje „Classical:NEXT“ bus pristatyta septintąjį kartą

  • 2019 m. gegužės 13 d.

Gegužės 15-18 dienomis Roterdame vyks aštuntoji tarptautinė muzikos sektoriaus mugė „Classical:NEXT“, kurioje kasmet dalyvauja klasikinės ir šiuolaikinės muzikos kūrėjai, inovatoriai, žurnalistai, įvairių kultūros organizacijų atstovai, muzikos vadybininkai ir atlikėjai, pasauliui pristatantys aktualiausias savo lauko naujienas. Septintąjį kartą šioje mugėje skėtinį šalies stendą pristatys ir Lietuvos muzikos informacijos centras.

„Classical:NEXT“ yra vienintelė specializuota muzikos profesionalų tinklaveikos mugė Europoje, skirta ne tik tradiciniams klasikinės ir šiuolaikinės muzikos projektams, bet ir patiems įvairiausiems stilistiniams eksperimentams bei nišinėms įdomybėms pristatyti. Pasak organizatorių, ši mugė 2018 metais sutraukė daugiau kaip 1300 muzikos profesionalų iš 48 šalių, tarp kurių net 750 įvairaus profilio muzikos verslo kompanijų, 175 muzikos leidėjai, šimtai atlikėjų ir žurnalistų. Mugėje vyko projektų pristatymai, konferencijos, parodomoji koncertinė programa, susitikimai su mentoriais, veikė 86 stendai. Tikimasi, kad šiais metais skaičiais bus dar įspūdingesni.

Lietuvos muzikos informacijos centras mugėje kasmet telkia mūsų šalies atstovus. Stende, kuriam grafinį dizainą sukūrė Jurgis Griškevičius, šiemet darbuosis atstovai iš Lietuvos kompozitorių sąjungos, Lietuvos nacionalinės filharmonijos ir Klaipėdos koncertų salės. Jie lankytojams pristatys Lietuvos muzikos pasaulio naujienas, konsultuos pačiais įvairiausiais muzikos sektoriaus klausimais. Jau kelerius metus pats populiariausias stendo leidinys – kasmet atnaujinama Lietuvos festivalių knygelė, kurioje mugės lankytojai gali gauti informaciją apie visus esminius šiuolaikinės, klasikinės, džiazo, roko, elektronikos, folkloro ir kitų žanrų festivalius bei muzikos organizacijas. Taip pat mugėje bus pristatyti ir naujausi muzikos albumai, skirti Lietuvos kompozitorių kūrybai.

„Viena svarbiausių Lietuvos muzikos informacijos centro užduočių yra mūsų šalies kompozitorių kūrybos pristatymas, tačiau tokiuose formatuose kaip tarptautinės muzikos profesionalų mugės labai sudėtinga sudominti pačia kompozitorių kūryba, kadangi čia vyksta paruoštų kūrybinių programų ir eksportui pasirengusių atlikėjų pristatymai. Ypatingai smagu, kad po kelių metų „sausros“ Lietuvoje vėl išaugo ryškus, stiprus ir šiuolaikinės muzikos atlikimui angažuotas ansamblis „Synaesthesis“, kurį šiemet aktyviai reklamuosime „Classical:NEXT“, – apie Lietuvos stendo akcentą pasakoja LMIC vadovė Asta Pakarklytė.

Ankstesnėse mugėse buvo įsitikinta, kad šiuose renginiuose svarbiausi yra gyvi susitikimai, todėl stengiamasi didinti į „Classical:NEXT“ vykstančių delegatų skaičių. Lietuvos muzikos informacijos centras šiemet pirmą kartą muzikantus, kultūros vadybininkus, žurnalistus, švietėjus kvietė teikti savo pasiūlymus ir laimėti galimybę prisijungti prie Lietuvos delegacijos. Konkursą laimėjo kompozitorė, Klaipėdos koncertų salės direktorės pavaduotoja kultūrinei veiklai Loreta Narvilaitė, mugėje atstovausianti Klaipėdos kamerinį orkestrą ir net penkis festivalius. 

„Mugėje susitinka daug dalyvių iš viso pasaulio, todėl mano dėmesys bus sutelktas ties bendradarbiavimo partnerių paieška, įdomiausių klasikinės ir šiuolaikinės muzikos projektų, kuriuos būtų galima atvežti į Lietuvą, atranka. Tikiuosi, kad rasiu tokių, kurie papildys būsimų festivalių programas“, – apie savo planus pasakojo L. Narvilaitė.

Jungtinis Lietuvos atstovų stendas „Classical:NEXT“ nebūtų įmanomas be Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos suteikto finansavimo. Dėkojame jiems už palaikymą!

LMIC inf.

0