Antrą kartą rengiami Verslumo mokymai muzikos profesionalams

  • 2019 m. gegužės 10 d.

Gegužės 28-29 dienomis Kompozitorių namuose Vilniuje vyks antrieji verslumo mokymai muzikos profesionalams, į kuriuos savo kvalifikaciją kelti kviečiami visų žanrų muzikos kūrėjai, atlikėjai ir jų vadybininkai. Mokymus ves žinomų Lietuvos atlikėjų vadybininkas Lauras Lučiūnas, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro direktoriaus pavaduotojas, rinkodaros vadovas bei Lietuvos džiazo federacijos prezidentas Julijus Grickevičius ir turinio kūrėja, lektorė bei vienintelės Pabaltijo regione Antreprenerystės MBA studijų programos vadovė Aistė Ptakauskė.

Praėjusiais metais Lietuvos muzikos informacijos centras inicijavo pirmuosius verslumo mokymus muzikos profesionalams, kurių metu paaiškėjo, jog įvairių sričių mūsų šalies atlikėjams ir vadybininkams itin stinga antreprenerystės, kūrybinio verslumo, rinkodaros ir vadybos žinių. Tai lemia ne tik dažnai sudėtingą jų gyvavimą Lietuvos muzikos versle, bet ir epizodinius lietuvių atlikėjų ir muzikos kūrėjų pasirodymus užsienyje. Mokymų dalyviams greta naudingų teorinių žinių buvo suteikti įvairūs planavimo ir veiklos modeliavimo instrumentai bei daug praktinės informacijos, kuri padėjo kitaip pažvelgti į kasdienę veiklą bei pagerinti jos rezultatus.

„Norėčiau pabrėžti, kad vadybos ir kūrybos santykis dažnai yra mito lygmenyje. Kadangi Lietuvoje sėkmės pavyzdžių ir praktikų mažai, atlikėjai dažnai tikisi ir laukia, kad kažkas jų veikla ir jos pristatymu susidomės natūraliai. Tačiau dažniausiai taip nenutinka. Kūrėjai nuo pirmosios studijų minutės turėtų būti lydimi vadybos, rinkodaros studijų ir praktikų. Pirmuosius žingsnius vadyboje turėtų žengti pats kūrėjas ir dirbti šioje srityje tol, kol pasieks pradinį „manęs nebeįmanoma ignoruoti“ lygį arba susikurs pradinį kapitalą, reikalingą tolesnei vadybai“, – teigia J. Grickevičius.

„Vienas pagrindinių mūsų tikslų – padėti mokymų dalyviams pažvelgti į save ir savo veiklą publikos akimis. Praeitų metų mokymai atskleidė, kad kaip tik šio gebėjimo mūsų muzikams labiausiai trūksta. O šis gebėjimas yra esminis: kol nežinai, kokią vietą užimi savo žiūrovų ir klausytojų gyvenimuose, kuri ir dirbi tarsi beorėje erdvėje, neturėdamas, į ką atsispirti. Bet kai supranti savo poziciją iš publikos perspektyvos, iškart pasidaro aiškiau, kaip tvarkytis su savo laiku, talentu, profesiniais ryšiais ir kitais ištekliais, kad tą poziciją sustiprintum arba pakeistum“, – pasakoja A. Ptakauskė.

Dviejų dienų mokymai, kuriuos remia Lietuvos kultūros taryba, rengiami bendradarbiaujant su Lietuvos muzikos verslo asociacija, Lietuvos džiazo federacija ir VšĮ „Pasaulio virtuvė“. Partneris – Lietuvos kompozitorių sąjunga.

Plačiau apie lektorius ir mokymų programą skaitykite čia.


Programa

Gegužės 28 d., antradienis
9:30-10:00 Dalyvių registracija
10:00-10:30 Vertės kūrimas muzikos sektoriuje (lekt. A. Ptakauskė)
10:30-11:30 Muzikos verslo ypatumai Lietuvoje ir už jos ribų (lekt. Lauras Lučiūnas)
11:30-12:30 Praktinė užduotis: vertės kūrimo grandinė Lietuvos muzikos pasaulyje
12:30-13:00 Kava ir užkandžiai
13:00-13:30 Esminiai sėkmingos veiklos modeliavimo elementai (lekt. A. Ptakauskė)
13:30-15:00 Sėkmingų džiazo ir klasikinės muzikos veiklos atvejų analizė (lekt. Julijus Grickevičius)

Gegužės 29 d., trečiadienis
10:00-10:30 Pirmosios mokymų dienos aptarimas (lekt. A. Ptakauskė)
10:30-12:00 Veiklos modelių kūrimas (darbas grupėse)
12:00-12:30 Kava ir užkandžiai
12:30-14:30 Sukurtų veiklos modelių pristatymai ir aptarimas (lekt. A. Ptakauskė ir LMIC projektų vadovė Radvilė Buivydienė)
14:30-15:00 Sertifikatų įteikimas


Dalyvio mokestis

Lietuvos kompozitorių sąjungos (LKS) ir Lietuvos džiazo federacijos (LDF) nariams taikomos nuolaidos.

  • Registruojantis iki gegužės 15 dienos: LKS ir LDF nariams – 20 Eur, kitiems – 25 Eur
  • Registruojantis gegužės 16-26 dienomis: LKS ir LDF nariams – 25 Eur, kitiems – 30 Eur

Į kainą įskaičiuotas dviejų dienų dalyvavimas mokymuose, praktiniuose užsiėmimuose, vanduo, kava, arbata, maitinimas, mokymų baigimo sertifikatas. Vietų skaičius ribotas. Registracija vyksta iki gegužės 26 dienos.

Registracijos forma ir informacija, kaip sumokėti dalyvio mokestį: https://forms.gle/6HNXq79tw7nEdkCeA

Visi mokymų dalyviai dovanų gaus elektroninę kūrybinio verslo konsultanto Davido Parrisho knygą „Marškinėliai ir kostiumai“.

Mokėjimų informacija
VšĮ Lietuvos muzikos informacijos centras
Sąskaitos numeris LT297300010083282279
Paskirtis: Dalyvio mokestis

Kilus klausimams, rašykite adresu radvile@mic.lt

0