Speciali „Menų dūzgių“ programa muzikos mokytojams

  • 2019 m. balandžio 16 d.

Šiemet Lietuvos muzikos informacijos centras kartu su Lietuvos kompozitorių sąjunga pirmą kartą dalyvauja mokytojų kultūros edukacijos savaitėje „Menų dūzgės“. Balandžio 25 d. Kompozitorių namuose įsikūrusios organizacijos kviečia muzikos mokytojus į ekskursiją po skandinaviškojo modernizmo pastatą, grafinių partitūrų kūrybines dirbtuves su grupės „Sheep Got Waxed“ nariais, Lietuvos kompozitorių natų vaikams parduotuvę ir nekasdienius susitikimus su įvairių muzikos edukacijos iniciatyvų vadovais. 


Pirmojoje susitikimo dalyje nuo 11 val. Lietuvos kompozitorių sąjungos pirmininkas Mykolas Natalevičius supažindins su asociacijos veikla ir Kompozitorių namais – vienu pirmųjų skandinaviškojo modernizmo stiliaus pastatų Lietuvoje. Lietuvos muzikos informacijos centro direktorė Asta Pakarklytė papasakos apie įstaigos vykdomas edukacines iniciatyvas, Lietuvos kompozitorių natų vaikams leidybą, kūrybinį procesą ir gyvąjį poreikį. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kompozicijos katedros profesorius Ričardas Kabelis pristatys nacionalinį moksleivių muzikos kūrinių konkursą „Mano nata“. Festivalio „Druskomanija“ meno vadovė Juta Pranulytė papasakos apie festivalį ir su juo susijusias edukacines veiklas. Susitikimo metu bus pristatyta ir į Kultūros paso rinkinį įtraukta paslauga „Pamoka su kompozitoriumi ar etno/muzikologu“.

Antrojoje susitikimo dalyje nuo 12 val. kompozitorė Juta Pranulytė pristatys grafinių/tekstinių partitūrų edukacinį ir kūrybinį potencialą. Dirbtuvių dalyviai turės galimybę patys sukurti partitūrą ir išgirsti, kaip ji gali skambėti gyvai, atliekama energingų improvizatorių iš grupės „Sheep Got Waxed“: saksofonininko Simono Šipavičiaus ir įelektrinto gitaristo Pauliaus Vaško.

„Menų dūzgės“ yra Kultūros ministerijos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kartu su Ugdymo plėtotės centro organizuojamas renginys, vykstantis mokinių pavasario atostogų metu. Jau šeštosios „Menų dūzgės“ šiemet vyks balandžio 23–26 dienomis. Projekto tikslas – glaudinti kultūros organizacijų ir mokytojų ryšius kartu siekiant geresnės kultūros edukacijos ir mokinių kūrybingumą skatinančios mokymosi aplinkos. Savaitės metu mokytojai kviečiami aplankyti muziejų ekspozicijas, parodas, dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, susipažinti su naujausiomis edukacinėmis programomis ir pasiūlymais įvairaus amžiaus vaikams, jaunimui.


Programa:

11:00 – ekskursija po Kompozitorių namus ir Lietuvos kompozitorių sąjungos veiklos pristatymas (Mykolas Natalevičius)
11:30 – Lietuvos muzikos informacijos centro, organizacijos „Mano nata“ ir festivalio „Druskomanija“ edukacinių veiklų pristatymas (Asta Pakarklytė, Ričardas Kabelis, Juta Pranulytė)
12:00 – grafinių/tekstinių partitūrų kūrybinės dirbtuvės (moderuoja Juta Pranulytė, atlieka Simonas Šipavičius ir Paulius Vaškas)
12:40 – įspūdžiai ir klausimai (iki 13:00)


Dalyvių registracija vyksta „Ugdymo sodo“ tinklalapyje iki 2019 m. balandžio 24 d. 17 val. Daugiau informacijos rasite paspaudę aktyvią nuorodą.


Lietuvos muzikos informacijos centro natų leidiniai vaikams:

 
Pingvinų_pavasaris.jpg
 
 
Aš_toks.jpg

0