Arturas Bumšteinas

Arturo Bumšteino veikla - turbūt aktyviausia ir įvairiapusiškiausia visoje lietuviškoje tarpdisciplininio ir garso meno scenoje. Dažnai jis veikia ne tik kaip garso ir vaizdo menininkas, bet ir kaip antrepreneris, inicijuodamas įvairius eksperimentinės kolektyvinės kūrybos projektus, kurdamas leidybines platformas. Bumšteino muzikinė teritorija tęsiasi nuo prasminiais žaidimais pagrįstų minimalistinių drone takelių ir grynųjų dažnių manipuliacijų iki kruopščiai ir subtiliai sukomponuotų elektroakustinių kompozicijų, kur akustinių instrumentų garsų fragmentai organiškai įpinami į elektroninių atmosferų, triukšmų, ir ritmų faktūrą.

Jurij Dobriakov

Esperantosound

X
Esperantosound

This Uniform

X
This Uniform

Glockenspiel

X
Glockenspiel

Second Sequentina

X
Second Sequentina

Biografija

Arturas Bumšteinas (g.1982) 2007 metais baigė prof. Osvaldo Balakausko kompozicijos klasės magistrantūrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. 2006-2008 metais viešėjo įvairiose kūrybinėse rezidencijose: Šiaurės Reino Vestfalijos programos kūrybinėje rezidencijoje Diuseldorfe (Vokietija), Kunstraum Sylt-Quelle kūrybinėje rezidencijoje Rantume (Vokietija), NEON kūrybinėje rezidencijoje Brosarpe (Švedija). 2009 metais dėstė „Aldeburgh Young Musicians“ šiuolaikinės muzikos kursų kūrybinėje laboratorijoje Snape (Didžioji Britanija). 2010 m. apdovanotas prizu už geriausią elektroakustinį kūrinį ("Penkios dainos") Lietuvos kompozitorių sąjungos organizuojamuose Metų kūrinių rinkimuose.

2005 metais kompozitorius subūrė kolektyvą „Quartet Twentytwentyone“, su kuriuo savo programas pristatė festivaliuose „Jauna muzika“, „Audio Art“, „Holland Festival“, „Skaņu mežs“, „Cut and Splice“ ir kt. Bumšteinas reiškiasi ir kaip vizualaus meno kūrėjas, pastaraisiais metais dalyvavęs daugiau kaip dvidešimtyje grupinių šiuolaikinio meno parodų bei surengęs dvi autorines parodas Antje Wachs galerijoje Berlyne. Tarp svarbesnių Arturo Bumšteino bendradarbiavimų – audiovizualinio meno duetas „G-Lab“ su menininke Laura Garbštiene, bendras muzikinis darbas „Ketubah“ kartu su anglų muzikantu bei kuratoriumi Maxu Reinhardtu ir daugelis kitų. Nuo 2008 metų intensyviai bendradarbiauja su britų violončelistu Antonu Lukoszevieze.