Dmitrij Golovanov

Klavišinių virtuozas, puikiai valdantis ir akustinį fortepijoną, ir elektroninius instrumentus; jam nesvetimi modernūs skambesiai ir technologijos. Sparčiai progresuojantis pianistas – universalus ir techniškas, konstruktyvus ir kartu emocionalus. Susipažinęs su turtinga džiazo praeitimi, muzikas kuria savo stilių, kuriuo jis pasirodo tiek kaip mąslus kūrėjas, tiek kaip tikras šmaikštuolis. Dmitrijus Golovanovas groja įvairų repertuarą – nuo džiazo klasikos iki originalaus creative. Jau penkiolika metų pianistas aktyviai dalyvauja Lietuvos džiazo gyvenime, muzikuodamas su ryškiausiais šalies džiazo atlikėjais.

Jūratė Kučinskaitė

 

Round Midnight

X
Round Midnight

How to Earn Money the Easy Way?

X
How to Earn Money the Easy Way?

Jazz Pictures - Mercy Street

X
Jazz Pictures - Mercy Street

Biografija

Universalus ir techniškas, sparčiai progresuojantis jaunas pianistas Dmitrijus Golovanovas (g. 1983) groja įvairų repertuarą, nuo džiazo klasikos (su bigbendais) iki originalaus creative (su grupe "Riot").

Mokėsi Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje, baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (Artūro Anusausko klasę), dabar studijuoja Leipcige, Mendelssohno muzikos ir teatro konservatorijoje pas Richie Beirachą.

Džiazo scenoje pianistas debiutavo 1995 m. su Balio Dvariono muzikos mokyklos ansambliu, vėliau pavadintu "Jazz Pictures". Su juo ne sykį pasirodė tarptautiniame festivalyje "Junior Jazz"; 2000 m. debiutavę "Vilnius Jazz" festivalyje, "Jazz Pictures" įėjo į šio renginio istoriją kaip jauniausia šio festivalio scenoje pasirodžiusi grupė. Šalia bendraamžių kolektyvų Dmitrijus Golovanovas groja ir su žinomais Lietuvos džiazo kūrėjais: Leonidu Šinkarenko, Eugenijumi Kanevičiumi, Valerijumi Ramoška, Arvydu Jofe, Vytauto Labučio projekte "Orkestretto" ir kt.; yra dalyvavęs keliuose tarptautiniuose projektuose. Pastaruosius porą metų stipriausi kūrybiniai ryšiai jį sieja su saksofonininku Janu Maksimovičiumi.

Su įvairiais kolektyvais Dmitrijus Golovanovas pasirodė Lietuvos ir užsienio džiazo festivaliuose, tarp jų - Minsko džiazo festivalyje 2003 m. (projekte su broliais Briliais), "Pori Jazz" 2004 m. (su Jano Maksimovičiaus kvartetu).

2001 m. respublikiniame jaunųjų džiazo muzikantų konkurse Vilniuje Dmitrijus Golovanovas tapo nugalėtoju klavišinių instrumentų kategorijoje, 2002 m. kartu su grupe "Jazz Pictures" laimėjo 2 vietą jaunųjų džiazo grupių konkurse Vilniuje, 2006 m. laimėjo 3 vietą tarptautiniame pianistų konkurse "Jazz improvizacija" Vilniuje, 2007 m. nugalėjo konkurse "Vilnius Jazz Young Power" Vilniuje.

 

© Jūratė Kučinskaitė

Jazz Pictures
Kęstutis Vaiginis - ss, as, Dmitrij Golovanov - p, ky, Domantas Aleksa - b, Marijus Aleksa - dr
Jazz Pictures, 2001 (CD)

Orkestretto. Live in Kaunas Jazz 2002
Vytautas Labutis - as, ss, p, Neda Malūnavičiūtė - voc, fl, Dmitrij Golovanov - p, Leonid Šinkarenko - b, Darius Rudis - dr, Gediminas Laurinavičius - perc, Kęstutis Vaiginis - ss, Justė Sakalytė - as, Eugeny Snytkin - ts, Robertynas Vainoras - bs
Saxabassa Records SR 006, 2002 (CD)

Rinkiniuose

Jazzy Lithuania
"Realtime Composition"
Jan Maksimovič - ts, Dmitrij Golovanov - p
Judita Bartoševičienė VMJ 001, 2004 (CD)

 

Note Lithuania: Jazz

"How to Earn Money the Easy Way?"

Dmitrij Golovanov - p, Vygintas Kisevičius - ss, Alex Kreter, Lars Bohn, Florian Bodenschatz - sound design

Lietuvos muzikos informacijos ir leidybos centras LMIPCCD+DVD 002, 2007 (CD)

0