Lietuvos kompozitorių stendas „Muzikos salėje“ kvies ne tik pasimatyti, bet ir pamatyti

  • 2018 m. vasario 8 d.

2018 m. vasario 22–25 dienomis Vilniaus knygų mugės metu Lietuvos muzikos informacijos centras kartu su Lietuvos kompozitorių sąjunga lankytojų lauks naujoje vietoje – „​Muzikos salės“ Klasikos alėjoje (II aukštas). Stendo lankytojai galės susipažinti su naujausiais Lietuvos kompozitorių įrašų albumais ir natomis, įsigyti anksčiau išleistų leidinių, atrasti retų Lietuvos muzikos kultūrai skirtų knygų.


Stendo rengėjai kviečia ne tik pasimatyti, bet ir pamatyti. Į mugę kartu su leidiniais „važiuos“ ir restauruoti modernistiniai XX a. 7-ojo dešimtmečio baldai iš Lietuvos kompozitorių namų. Specialiai šios Vilniaus knygų mugės stendui Muzikos salėje netikėtą apipavidalinimą kuria menininkas Liudas Parulskis, kurio kūryboje organiškai jungiasi fotomanipuliacijų technika ir humoro jausmas.

Lietuvos kompozitorių stendo turinį sudarys beveik 100 skirtingų instrumentinių sudėčių ir žanrų natų leidinių, skirtų įvairioms atlikėjų kategorijoms: nuo pradinukų iki koncertuojančių profesionalų. Įrašų albumų lentynoje – daugiau kaip 70 Lietuvos kompozitorių kompaktinių diskų.

Lietuvos muzikos informacijos centras tikisi jau šios mugės lankytojams suspėti pristatyti kolekcinį Broniaus Kutavičiaus „Paskutinių pagonių apeigų“ natų leidinį ir pirmąją savo vinilo plokštelę – eksperimentinės elektroninės muzikos kolektyvų „Twentytwentyone“ (Arturas Bumšteinas, Antanas Dombrovskis, Lina Lapelyte, Vilius Šiaulys) ir „Diissc Orchestra“ (Martynas Bialobžeskis, Antanas Jasenka, Vytautas V. Jurgutis, Jonas Jurkūnas) „splitą“.

Daugiasluoksnė ir įvairialypė kultūrinė programa – vienas svarbiausių šios mugės atributų. Į leidinių pristatymus ir koncertus Muzikos salėje įsitrauks ir Lietuvos muzikos informacijos centras su Lietuvos kompozitorių sąjunga. Pastarosios rengiamas koncertas vasario 25 d., sekmadienį, 15 val. Muzikos salės Didžiojoje scenoje sumanytas atkreipti dėmesį į chorinės muzikos natų seriją „Vox juventutis“ ir ryškiausius jos kompozitorių kūrinius. Koncerte dalyvaus Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“, kurio meno vadovas, dirigentas ir natų serijos redaktorius Vaclovas Augustinas.

Lietuvos nacionalinės filharmonijos Skaitmeninėje salėje (Klasikos alėja, II aukštas) vyks naujausių įrašų albumų pristatymai. Vasario 24 d., šeštadienį, 14 val. Vaclovas Augustinas pasakos apie šviežiausią savo autorinį CD „Tau bet kokios sutemos šviesios“. Vasario 23 d., penktadienį, 16 val. muzikologė Jūratė Katinaitė kalbės ir kalbins kompozitorę Onutę Narbutaitę, išleidusią autorinį kompaktinį diską „no yesterday, no tomorrow“, kuris per porą mėnesių didžiausioje tarptautinėje muzikos klausymo platformoje „Spotify“ surinko daugiau kaip 20 tūkst. perklausų. Kita muzikologės pašnekovė – kompozitorė Žibuoklė Martinaitytė, specialiai šiam pristatymui atvykstanti iš Niujorko, kuriame ji gyvena ir kuria beveik dešimtmetį. Jos „mėlynojo“ įrašų albumo pristatymas įvyks vasario 24 d., šeštadienį, 16 val.

Lietuvos kompozitorių pristatymą Vilniaus knygų mugėje finansuoja Asociacija LATGA. Muzikos albumų pristatymo partnerė – Lietuvos nacionalinė filharmonija.


Lietuvos kompozitorių muzikos pristatymai:

Vasario 23 d., penktadienis, 16 val.
Lietuvos nacionalinės filharmonijos Skaitmeninė salė
ONUTĖ NARBUTAITĖ
CD „no yesterday, no tomorrow“ pristatymas (Lietuvos muzikos informacijos centras)

Vasario 24 d., šeštadienis, 14 val. 
Lietuvos nacionalinės filharmonijos Skaitmeninė salė
VACLOVAS AUGUSTINAS
CD „Tau bet kokios sutemos šviesios“ pristatymas („Jauna muzika“)

Vasario 24 d., šeštadienis, 16 val.
Lietuvos nacionalinės filharmonijos Skaitmeninė salė
ŽIBUOKLĖ MARTINAITYTĖ
CD „Horizons“ pristatymas (Lietuvos muzikos informacijos centras)

Vasario 25 d., sekmadienis, 15 val.
Muzikos salės Didžioji koncertų scena
VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS CHORAS „JAUNA MUZIKA“
Jaunųjų Lietuvos kompozitorių natų serijos „Vox juventutis“ pristatymas (Lietuvos kompozitorių sąjunga)
Kompozitoriai: Beata Juchnevič, Raminta Naujanytė-Bjelle, Ieva Parnarauskaitė, Juta Pranulytė, Raimonda Skabeikaitė, Monika Sokaitė, Monika Zenkevičiūtė ir Mykolas Natalevičius
(Natų serijos „Vox juventutis“ leidyba dalinai finansuojama iš LR Kultūros ministerijos Kūrybinės veiklos programos lėšų.)


Mugės darbo laikas:

vasario 22 d., ketvirtadienis, 10.00–19.00 val.
vasario 23 d., penktadienis, 10.00–21.00 val.
vasario 24 d., šeštadienis, 10.00–21.00 val.
vasario 25 d., sekmadienis, 10.00–17.00 val.

Daugiau informacijos apie Vilniaus knygų mugę, bilietų įsigijimą ir bendrą renginių programą rasite čia, o Muzikos salės renginių programą – čia.

LMIC inf.

0