Borisas Borisovas

Boriso Borisovo kūrybai būdinga lakoniški muzikiniai vaizdai, ostinatinis bei polifoninis muzikinės medžiagos plėtojimas. Daug dėmesio kompozitorius skiria instrumentuotei, siekdamas muzikinės minties aiškumo ir diferencijuoto skambesio; todėl ir jo simfonijos (nors ir parašytos dideliam orkestrui) neretai skamba „kameriškai“. Borisas Borisovas buvo ne tik kompozitorius, kurį laiką jis koncertavo kaip pianistas, dirigavo, yra publikavęs apie 80 straipsnių įvairiais kultūros klausimais užsienio ir Lietuvos spaudoje. Būdamas Vilniaus žydų bendruomenės pirmininkas, įkūrė Jaschos Heifetzo fondą, surengė penkis tarptautinius žydų muzikos festivalius „Šalom” Vilniuje (1994-98).

Requiem XX

X
Requiem XX

Kaukės

X
Kaukės

Sinfonia stretta (Simfonija Nr.10)

X
Sinfonia stretta (Simfonija Nr.10)

Biografija

Borisas Borisovas (1937-2016) baigė Lietuvos valstybinės konservatorijos (dabar - Lietuvos muzikos ir teatro akademija) prof. Jurgio Karnavičiaus fortepijono (1961) ir prof. Juliaus Juzeliūno kompozicijos (1973) klases. Po studijų koncertavo kaip pianistas, 1975 m. dirbo Kauno muzikiniame teatre dirigentu. Yra publikavęs apie 80 straipsnių įvairiais kultūros klausimais užsienio ir Lietuvos spaudoje. Būdamas Vilniaus žydų bendruomenės pirmininkas, įkūrė Jaschos Heifetzo fondą, surengė penkis tarptautinius žydų muzikos festivalius „Šalom” Vilniuje (1994-98).

Boriso Borisovo kūrybai būdinga lakoniški muzikiniai vaizdai, ostinatinis bei polifoninis muzikinės medžiagos plėtojimas. Daug dėmesio kompozitorius skyrė instrumentuotei, siekdamas muzikinės minties aiškumo ir diferencijuoto skambesio; todėl ir jo simfonijos (nors ir parašytos dideliam orkestrui) neretai skamba „kameriškai“. „Kiekvieno instrumento skambesys turtingas obertonų, tereikia jį taip pateikti, kad tarsi per minios šauksmą būtų galima išgirsti jaudinantį vieno žmogaus monologą“, - teigė Borisas Borisovas.

Kompozitorius sakėsi vengiantis savo muzikoje tiesioginio literatūrinio ar teatrinio vaizdingumo. Vis dėlto jo kūryboje netrūksta muzikinio teatro žanrų opusų (opera, miuziklas, muzikinės pasakos vaikams), neretai pasižyminčių komedijiniu ar satyriniu charakteriu.

Kūrinio pavadinimas/Kompozitorius/Instrumentuotė

Metai

Trukmė

Pavyzdžiai

Ištekliai

Kūrinio pavadinimas/

Metai/

Trukmė