Keymono

Energija, pozityvumas, įkvėpimas, meilė – pagrindiniai grupės „Keymono“ kūrybos ingredientai. Tai pagrindas, ant kurio „Keymono“ šeima stato savo filosofija paremtą muziką. Prieš 15 metų trimitininkas Aurimas ir saksofonistas Alvydas davė pradžią unikaliai muzikinei kelionei, kuri, prie bendraminčių prisijungus ritmo atnešusiam Mariui ir išskirtinio vokalo savininkei Daivai, atvedė grupę į „Keymono“. Taip, kaip metams bėgant jie kito nuo bendraminčių būrelio iki vienos šeimos, taip kito ir jų skambesys, požiūris į kūrybą.  Šiandien „Keymono“ – ne tik Lietuvoje, tačiau ir visame pasaulyje pripažinta bei apdovanota grupė, po ilgų ieškojimų grojanti šiltą ir jaukų elektroninį soulą. „Keymono“ – tai raktas į vientisumą, o muzikantai tai tik patvirtina: viskas, kas yra aplink mus - yra viena, nėra nieko atskiro. Kiekvenas yra susijęs ir sujungtas: grupė su klausytojais, klausytojai su grupe, žmonės su gamta, gamta su žmonėmis, muzika su magnetizmu...Aurimo, Alvydo, Daivos ir Mariaus klausytojai – visi žemės gyventojai, kurių jausmus, mintis, pojūčius ir nuotaikas paliečia muzika. 

Synthezatorium - Everything

X
Synthezatorium - Everything

Synthezatorium - Butterfly

X
Synthezatorium - Butterfly

Waiting - Jiemah Feat. Giedre

X
Waiting - Jiemah Feat. Giedre

Waiting - Stand Up!

X
Waiting - Stand Up!

Waiting - Waiting (Remake)

X
Waiting - Waiting (Remake)

Biografija

Iš naujo vardo neišvengiamai gimsta nauja kokybė. Tai demonstruoja grupė „KeyMono“, kurios ankstesnis pavadinimas, „BrassBastardz“, tapo netikėta kliūtimi grupės sėkmingai muzikinei veiklai angliškai kalbančiose šalyse. Iš pirmo žvilgsnio pasikeitė tik pavadinimas bei, galbūt, grupės populiarumo lygis Jungtinėje Karalystėje, kur „KeyMono“ net laimėjo „The People’s Music Awards“ apdovanojimą elektroninės/šokių muzikos kategorijoje 2011 m. Tačiau yra ir dar šis tas nauja: gerai jaučiamas skambesio brandumas, erdvesnės aranžuotės ir bendro stilingo grupės įvaizdžio stiprumas. Tai reiškia, kad tiek lietuviškas, tiek vakarietiškas klausytojas gauna visas tas gėrybes, kurių jau buvo pilna grupės pirmuose albumuose – užkrečiantį vokalinio acid jazz, fanko, elektronikos ir hiphopo mišinį – naujame spindinčiame įpakavime, kuris paverčia „KeyMono“ garsus dar malonesniais ausiai.

Jurij Dobriakov

„Brassbastardz“ – taip iš pradžių vadinosi grupė „KeyMono“. 2002 metais ją įkūrė saksofonininkas Alvydas Mačiulskas ir trimitininkas Aurimas Rimeikis. Jau tada grupė buvo pastebėta Lietuvos padangėje, kaip naujai, originaliai skambantis kolektyvas. Turėję keletą didelių pasirodymų gimtinėje, „Brassbastardz“ nustojo koncertuoti, tačiau veikė muzikiniame pogrindyje. Grupė išleido du vinilines plokšteles, keturis vinilinius singlus, jie klausomi visame pasaulyje. Populiarumą skatino ir vardinė saulės akinių kolekcija iš vinilinių plokštelių, kuriose buvo išgraviruota jų muzika.

„Brassbastardz“ animacinis video klipas „Jiemah“, Tango TV apdovanojimuose 2005 pelnė geriausio metų debiuto ir stilingiausio klipo apdovanojimus.

2009 metų vasarą grupė paruošė koncertinę programą naująjam albumui „Waiting“, kurią pristatė ir audringo palaikymo susilaukė sausakimšame gyvos muzikos klube „Tamsta“. Po šio pasisekimo „Brassbastardz“ dalyvavo festivaliuose: „Tamsta Muzika“, „Satta Outside“, „Vilnius Mama Jazz“.

Pirmasis pilnas grupės CD albumas „Waiting“ buvo išleistas 2010 metų pradžioje. Prie šio albumo grupė dirbo daugiau kaip 8 metus, sujungdama praeities ir dabarties kūrybą į vieną visumą. Patys muzikantai lygina jį su ilgai brandintu konjaku, kuriam reikia laiko, kad įgautų visą reikiamą skonį, kvapą ir spalvą.

2011 m. grupė, pakeitusi pavadinimą į „KeyMono“, Londone laimėjo „The People’s Music Awards“ apdovanojimą elektroninės/šokių muzikos kategorijoje.

Dabar grupę sudaro:

Daiva Starinskaitė (DivahDee), vokalas;
Alvydas Mačiulskas, saksofonas;
Aurimas Rimeikis, trimitas;
Marijus Aleksa, mušamieji;
Jonas Gliaudelis, mušamieji.

„KeyMono“ savo muzikoje jungia jungle, hip-hop, soul muziką, house, big beat, drum'n'bass stilistiką, ir visą šį mišinį vadina new groove acid jazz.